Volg TETEM

Volg TETEM op YouTube Volg TETEM digit op YouTube Volg TETEM op Facebook Volg TETEM op LinkedIn Volg TETEM op Twitter Volg TETEM via RSS

Nu bij TETEM

IN AND OUT

medialab
12 januari t/m 1 april 2012
Rafaël Rozendaal in TETEM kunstruimte

DR. NO

vrije ruimte
9 februari t/m 11 maart 2012
Dr. No

TWENTE ART BXL

vrije ruimte
21 februari t/m 30 april 2012
Judith Hofmann - Wassermaschine - Digitale print op alumium 2010

Binnenkort bij TETEM

SCHUIFDEURTHEATER IN DE FABRIEKSSCHOOL

tussentijd
24 februari 2012 20:00 - 22:00 uur

DREAMSCAPES: MIXED-UP

vrije ruimte
22 maart t/m 22 april 2012
Menunana - Amalia

BRING YOUR OWN BEAMER

lab-event
6 april 2012 20:00 - 00:00 uur
BYOB 2010 - Spencer Brownstone Gallery New York

AKI ELECTRIQUE

medialab
12 april t/m 13 mei 2012
Lon Doekes - Red Melted Mould

CREATIEVE CO-CREATIE

lab-event
25 t/m 26 april 2012
Over Leven - TETEM kunstruimte - foto Marleen Willemsen

THE ARTERY SHOW 2012

vrije ruimte
26 april t/m 10 juni 2012
The Artery Show

THE ARTERY SHOW 2012

vrije ruimte
Datum:26 april tot en met 10 juni 2012
:Ruim 30 kunstverzamelaars, culturele instellingen en bedrijven uit Enschede en professionals binnen de kunstsector
Locatie:TETEM kunstruimte
Opening:26 april 2012 om 17:00 uur

Opening: donderdag 26 April 19.45 uur

The Artery Show neemt de kunstsector onder de loep: van de kunstenaar als maker en ondernemer tot de belangrijke schakels als musea, kunstbeurzen, curatoren, bedrijfscollecties en veilinghuizen. Het project is geïnspireerd door het gedachtegoed van de Franse curator en criticus Nicolas Bourriaud over relationele esthetiek, post-productie en de daaropvolgende reacties en interpretaties, waarin de gemeenschappelijke kunstervaring en herdefiniëring van het kunstobject een belangrijke plaats innemen. Interactiviteit, maatschappelijk milieu en participatie zijn belangrijke onderdelen van The Artery Show tentoonstellingen en dagprogramma's.

Tentoonstellingsprogramma
De centrale tentoonstelling in TETEM kunstruimte laat een unieke verzameling van kunstwerken zien die afkomstig is uit privécollecties van ruim 30 verzamelaars uit Enschede. De tentoonstelling besteedt aandacht aan uiteenlopend verzamelgedrag. Van het verzamelen van kunst vanuit een esthetisch of commercieel oogpunt, impulsieve en incidentele aankopen tot het opbouwen van een volwaardige kunstcollectie met een herkenbare visie. Kunstwerken van Francis Bacon, Lucebert, Anton Mauve, Joachim Bandau, Ben Akkerman, Billy Childish, Gertjan Scholte-Albers, Theo Voorzaat, Rudi Bastiaans en vele anderen worden openbaar gesteld, net als de persoonlijke verhalen en drijfveren van de deelnemende verzamelaars.

Het programma wordt ondersteund door parallelle tentoonstellingen bij Cabinodd, zw/artprojects en Galerie Beeld & Aambeeld met een focus op het commerciële kunstaanbod in de stad en de verschillende aspecten van de kunstmarkt. Cabinodd besteedt aandacht aan (inter)nationale samenwerkingsverbanden en de galerie en agentschap als een belangrijke intermediar. Bij Cabinodd zijn werken te zien van galerie kunstenaars Birgitta Sundström Jansdotter, Kwon Kyungyup, Buddy Nestor, Mr. Sauli, Saturno Buttò en Kirsten Wilmink. Bij zw/artprojects is een tentoonstelling te zien van ondernemende Enschedese kunstenaars Ben Kruisdijk, Susan Pinkster and Valerie Zwart, waarin de focus ligt op de kunstenaar als maker en ondernemer. Galerie Beeld & Aambeeld toont de unieke kunstcollectie van privéverzamelaar professor en watergraaf Stefan Kuks die vanaf zijn studententijd een passie heeft ontwikkeld voor het verzamelen van kunst.

Achter de schermen, Art Talks en Doetanks
The Artery Show tentoonstellingen dienen als achtergrond voor drie dagprogramma’s die de volgende thema’s behandelen: het kunstecosysteem, het verzamelen van kunst en ondernemerschap en opdrachtgeverschap in de kunst. Elk dagprogramma bestaat uit een kijk achter de schermen bij de lokale culturele instellingen, art talks met professionals uit de kunstsector en doetanks in TETEM kunstruimte. Het programma is nog in ontwikkeling, we kunnen echter wel alvast de data en bevestigde locaties en deelnemers verklappen.

Welkom in het kunstecosysteem!
Donderdag 10 mei 2012 van 11.00-17.00
Achter de schermen bij: Concordia en Museum TwentseWelle
Conversations met: Jop Ubbens (directeur Christie’s Amsterdam), Edwin Jacobs (directeur Centraal Museum Utrecht), Jeannette Dekeukeleire (directeur artkitchen gallery) en Frank Taal (directeur galerie Frank Taal)

Kunst verzamelen: voor en na de rode stip
Woensdag 23 mei 2012 van 11.00-17.00
Achter de schermen bij: Galerie Beeld & Aambeeld en Rijksmuseum Twenthe
Conversations met: Ricardo Burgzorg (directeur My First Art Collection), Edo Dijksterhuis (directeur Art Amsterdam), Anna Tilroe (bijzonder hoogleraar Kunst & Cultuur aan de Radboud Universiteit Nijmegen, kunstcriticus, curator) en René Polman (privé-verzamelaar)

Transacties in de kunst
Donderdag 7 juni 2012 van 11.00-17.00
Achter de schermen bij: Rabobank en zw/artprojects
Conversations met: Marianne Berendse (adjunct-directeur Cultuur-Ondernemen), Wilja Jurg (directeur TETEM kunstruimte) en Johan de Heer (directeur T-Xchange)

De doetanks worden ontwikkeld door José Gieskes (AdGies advies en training) waarin je je eigen kunstkennis op de proef kunt stellen.

Stay tuned voor meer nieuws tijdens de ontwikkeling van The Artery Show.

The Artery Club
Cabinodd
zw/artprojects

Credits:
Curator / samenstelling: Ella Buzo (Cabinodd) en Valerie Zwart (zw/artprojects)
Organisatie en productie: TETEM kunstruimte i.s.m. Cabinodd en zw/artprojects

The Artery Show is mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Enschede, Mondriaan Fonds en Autorent Twente Enschede